Energická pětka z Memphisu Southern Avenue svým druhým albem Keep On

pořádně foukli do plamenů.

Nyní hlásí příjezd do České republiky, nominaci na Grammy a přípravu nového alba.

PŘESUNUTO!!! - NOVÝ TERMÍN 13.12. 2020

Na svém debutovém albu „Southern Avenue“ z roku 2017 se stejnojmenné pětici z Memphisu podařilo zažehnout hudební revoluci. Jejich organická směs soulu, blues a R&B poukázala na různorodost jejich hudebních kořenů i oddanost zvolenému stylu. Na svém druhém albu „Keep On“, které vyšlo v květnu 2019 svou hudební vizi ještě rozšířili. Nyní Southern Avenue získali za své druhé album „Keep On“ nominaci na hudební cenu Grammy. Za to první získali Blues Music Award. A tato „hudební senzace“ právě oznámila,

že se ve své premiéře představí i českému publiku a to 21. dubna v pražském Paláci Akropolis. S největší pravděpobností převezou i nový hudební materiál, který slibují v první polovině roku 2020.

Southern Avenue jsou mladí a geniálně nadaní – přenášejí jižanské tradice do 21. století.

Kytarový kouzelník Southern Avenue Ori Naftaly získal skvělou reputaci již v rodném Izraeli, později se spojil s memphiskou zpěvačkou Tierinii Jackson a její sestrou Tikyrou Jackson, která hraje v kapele na bicí. Skupinu doplňuje všestranný klávesák Jeremy Powell.

William Bell, držitel ceny GRAMMY, který hostoval při nahrávání jejich druhého alba Keep On, byl skupinou naprosto nadšen a považoval je za stoprocentní budoucí hvězdy. Hudební kritika ocenila  

jejich gospelem nasáklé R&B s rockovým cítěním.

Debutové album Southern Avenue z roku 2017 bylo v následujícím roce oceněno prestižní cenou Blues Music Award za Nejlepšího nového umělce/album. Za své druhé studiové album Keep On získali nominaci na Grammy Awards v kategorii blues.

 

Videoklip k singlu z nominovaného alba Keep On je k vidění zde:

https://www.youtube.com/watch?v=OosmaEZH16g

 

Více informací na:

https://www.southernavenuemusic.com/

https://www.facebook.com/SouthernAvenueMusic/

Koncert pořádá agentura Liver Music.

V Praze v jeden večer zahrají na stejném pódiu dvě vycházející

hvězdy moderního blues – rocku.

Již dříve oznámený koncert memfisské kapely Southern Avenue

obohatí The Youniverse, energická alternativní blues –

rocková kapela ze Slovenska.

 

Obě kapely mají hodně společného. Jejich hudební historie se píše stejně dlouho a obě formace svou existencí vzbudili velkou pozornost. Jejich tvorba se opírá o kořeny blues a fúze různých hudebních žánrů.

 

The Youniverse se na slovenské hudební scéně zjevili v roce 2015. Ústřední dvojice, zpěvačka Tammy Nižňanská a kytarista Jerguš Oravec, chtěla vytvořit kapelu, která bude znít jako kdyby spolu měli dítě Led Zeppelin a Kanye West. Po ustálení členů kapely, za bubny Adam Olexík, baskytara Šimon Vladár, vytvořili silně znějící sestavu absolutně pohlcující pódia. Společně snili o experimentování a propojování hudebních žánrů. Jejich sny se naplnili o rok později vznikem prvního EP „Raise Hell, Kid“. Plnohodnotný debut vydali v roce 2018 a nazvali jej CMYK. Na 2 LP albu namíchali ve čtyřech „barevných“ částech hypermoderní upgrade ošoupaného blues – rocku, srovnatelného s kteroukoliv moderní blues – rockovou nahrávkou v zahraničí.

The Youniverse jsou jednou z nejzajímavějších slovenských kapel současnosti a jejich koncert slibuje hodně energické kytarové hudby s prvky funku a hip-hopu s příměsí elektroniky, folku a surf rocku. Přidanou hodnotu dodává zpěvačka Tammy svým specifickým tanečním projevem.

Koncert kapel Southern Avenue a The Youniverse se koná 21. dubna v Paláci Akropolis v Praze. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.net

 

Videoklipy od The Youniverse naleznete zde:

https://www.youtube.com/channel/UCrjoaYSODVdceOUz0kr92gw

více informací naleznete na www.livermusic.cz a https://www.facebook.com/events/841115236345197/

  • Классическая иконка Twitter

Twitter

  • Классическая иконка Facebook
Facebook
  • иконка youtube с прозрачным фоном
YouTube

© 2018 Reklamní agentura «Angel».  Сайт сделан на Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now